wigilia-firmowa

Wigilia firmowa – jak ją zorganizować?

Zorganizowanie wigilii firmowej to od jakiegoś czasu tradycja w wielu firmach. Nie powinno to dziwić – grudzień to szczególny czas dla wielu z nas i warto przenieść trochę świątecznej, przyjaznej atmosfery również na firmowy grunt. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, co może dać firmie urządzenie wigilii oraz jak zorganizować takie wydarzenie.

Dlaczego warto zorganizować firmowe spotkanie wigilijne?

Podobnie jak imprezy integracyjne, wigilie firmowe pozwalają poznać bliżej swoich pracowników i zacieśnić więzi koleżeńskie. W przeciwieństwie do nich towarzyszy jej jednak niepowtarzalna, wręcz magiczna atmosfera, a bliskość końca roku otwiera kilka możliwości, których próżno szukać w innych miesiącach. Wigilia firmowa dostarcza następujących korzyści:

  • Możliwość integracji – świąteczna atmosfera towarzysząca firmowej wigilii sprzyja nawiązywaniu i wzmacnianiu przyjaznych stosunków między pracownikami;
  • Poprawa zaangażowania w pracę – robiąc coś specjalnego dla Twoich pracowników pokazujesz im, że zależy Ci na nich – da im to motywację do pracy i pomoże zbudować lojalność;
  • Poprawa wizerunku – wigilia firmowa to jedno z najpozytywniej odbieranych wydarzeń w życiu przedsiębiorstwa – wielu pracowników postrzega ją jako jeden z podstawowych benefitów. Możesz więc sporo zyskać w ich oczach, zwłaszcza jeśli poprzedni pracodawcy nie organizowali tego typu imprez. W trakcie wigilii firmowej można też rozdać pracownikom drobne upominki, np. bony towarowe;
  • Świetna sposobność na przekazanie ważnych informacji – korzystając z obecności wszystkich (lub większości) pracowników i miłej atmosfery, można przekazać wyróżnienia, nagrody oraz przedstawić ogólne plany na kolejny rok. To też doskonała okazja, by po prostu podziękować im osobiście za wykonywaną pracę i wkład w rozwój firmy oraz złożyć życzenia;
  • Możliwość połączenia jej z zajęciami praktycznymi – firmowa wigilia wcale nie musi skończyć się jedynie na tradycyjnym łamaniu się opłatkiem i siedzeniem przy wspólnym stole – można połączyć ją np. z nauką wytwarzania rękodzieł czy doskonaleniem zdolności kulinarnych;
  • Możliwość organizacji online – obecnie nie każdy ma możliwość spotkania się twarzą w twarz i nie zawsze możliwa jest organizacja imprezy towarzyskiej dla większej grupy osób. Na szczęście wigilię firmową można też przeprowadzić online – takie symboliczne spotkanie również można urozmaicić na wiele sposobów, a nawet wciąż zjeść wspólny posiłek dzięki cateringowi door-to-door.

Chcesz zorganizować integracyjną wigilię firmową? Powierz to zadanie profesjonalistom, którzy zajmą się najdrobniejszym szczegółem!

 

Kiedy i gdzie urządzić wigilię firmową?

Jeśli chodzi o czas organizacji, najlepiej urządzić firmową wigilię przed 20 grudnia – po tym terminie wszyscy myślą już o rodzinnych świętach i wiele osób bierze w tym czasie urlop. Zdecydowanie najpopularniejsze są dni między 8 a 15 grudnia – w tym terminie większość lokali będzie już jednak dawno zarezerwowana. Jeśli więc planujesz zorganizowanie wigilii firmowej np. w restauracji, rezerwację trzeba będzie złożyć przynajmniej w listopadzie (a nawet jeszcze w październiku, jeśli ma to być popularny lokal). Mniejsze lokale powinny mieć jeszcze wolne terminy w grudniu, ale mimo to warto zająć się tym wcześniej. Ciekawą (i na pewno tańszą) alternatywą jest przeniesienie wigilii firmowej na styczeń, ale takie rozwiązanie nie każdemu będzie odpowiadać.

W jaki dzień tygodnia zorganizować wigilię? To zależy od samych pracowników – termin powinien odpowiadać możliwie największej części zatrudnionych (najlepiej oczywiście, gdyby pasował wszystkim). Najczęściej wybór pada na koniec tygodnia, choć warto pamiętać, że łatwiej (i wyraźnie taniej) można wynająć coś między poniedziałkiem a środą.

Gdzie powinna odbyć się wigilia firmowa? Wszystko zależy od liczby zaproszonych. Spotkanie opłatkowe dla kilkunastu osób spokojnie można urządzić w biurze – a przynajmniej jego część oficjalną. Wigilia firmowa dla kilkudziesięciu czy kilkuset osób (zwłaszcza gdy chcesz zaprosić także partnerów biznesowych) powinna już jednak odbyć się w lokalu – takie spotkanie będzie bardziej prestiżowe. Dość popularną opcją jest też wigilia biurowo-klubowa – po połamaniu się opłatkiem i symbolicznym poczęstunku w miejscu pracy impreza przenosi się do klubu nocnego.

Do Firmowej Wigilii Można Włączyć Rozmaite Warsztaty

Nie masz czasu rozglądać się za lokalem? Szukasz ciekawego, nieszablonowego pomysłu na wigilię? A może chcesz zafundować swoim pracownikom niezapomniane wrażenia? Zgłoś się do nas! International Event to firma z wieloletnim doświadczeniem zajmująca się kompleksową organizacją i obsługą najróżniejszych imprez. Znajdziemy dla Ciebie odpowiedni lokal oraz zadbamy o oprawę i jedzenie – z nami wigilia firmowa będzie wydarzeniem, które Twoi pracownicy zapamiętają na długo. Nie macie możliwości fizycznego spotkania w większym gronie ze względu na zagrożenie ze strony COVID-19? Nic nie szkodzi – organizujemy również eventy online z w pełni profesjonalną obsługą techniczną. Wbrew pozorom taka wigilia nie musi ograniczać się do siedzenia przed ekranem – w tej formie można również przeprowadzić warsztaty czy zapewnić wciągającą rozrywkę i dodatkowe atrakcje. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i kontaktu z nami!

Jakich gości zaprosić?

Poza samymi pracownikami i ich rodzinami (które właściwie też są opcjonalne), na firmową wigilię można też zaprosić specjalnych gości, np. najważniejszych kontrahentów czy partnerów biznesowych.

Zaproszenia dla pracowników mogą mieć formę mailową – wiadomość wysłana do każdego z nich powinna zawierać przede wszystkim informacje o miejscu, terminie i charakterze imprezy. Należy w niej również poinformować o obowiązujących strojach oraz możliwości (lub jej braku) przyjścia z osobą towarzyszącą.

Natomiast przy zaproszeniach dla zewnętrznych gości (a szczególnie ważnych partnerów biznesowych) lepiej jest stawiać na fizyczną formę – należy zadbać o eleganckie, papierowe zaproszenia. Można połączyć je od razu z życzeniami świątecznymi. Warto pomyśleć też o jakimś drobnym upominku, np. dołączając do zaproszenia świąteczne słodycze.

Kiedy wysłać takie zaproszenia? W dobrym guście jest wysłać je przynajmniej 2-3 tygodnie przed terminem imprezy – da to wszystkim czas na odpowiedź i wplecenie wydarzenia w swój grafik. Warto też wysłać wiadomość przypominającą (tzw. follow-up) na kilka dni przed wigilią i najlepiej też dodatkową na dzień przed – mogą to już być zwyczajne maile.

Wigilia firmowa - podsumowanie

Boże Narodzenie i koniec roku to dla wielu wręcz magiczny, rodzinny czas. Warto więc przenieść trochę tej magii również na firmowy grunt – pracownicy na pewno docenią ten gest, odwdzięczając się efektywniejszym wykonywaniem powierzonych im obowiązków. Pracodawca zyska zaś szansę osobistego przekazania nie tylko życzeń na nadchodzące święta, ale także podziękowań za wykonaną w danym roku pracę. Nawet symboliczne połamanie się opłatkiem w miejscu pracy może podnieść morale zespołu. Warto też pamiętać, że nie trzeba rezygnować z takiego spotkania, nawet jeśli nie sprzyja temu sytuacja epidemiologiczna – wigilię można przeprowadzić w całości online. Bez względu na charakter imprezy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej agencji eventowej – zadba ona o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, a Ty i Twoi pracownicy będziecie mogli miło spędzić ten szczególny wieczór i nie przejmować się zupełnie kwestiami organizacyjnymi.

5/5 - (19 votes)

Comments are closed.