image2

Wyjazd incentive – czym jest turystyka motywacyjna?


Turystyka motywacyjna cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Jej wdrożenie przynosi szereg istotnych korzyści dla firmy – sprzyja budowaniu dobrych relacji w zespole, znacząco podnosi komfort pracy oraz zwiększa zaangażowanie zatrudnionych. Wyjazdy incentive organizowane są na bardzo wysokim poziomie. Kierunki wypraw bywają nieoczywiste, a zarazem intrygujące i piękne. Czym dokładnie jest turystyka motywacyjna? Na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku!

Wyjazd incentive – co to takiego?

Zaangażowany i oddany pracownik bądź kontrahent, a także klient to niewątpliwie marzenie każdego pracodawcy. Aby nagrodzić zespół za wzorowe wykonywanie obowiązków, warto zaplanować w swojej firmie wyjazdy motywacyjne. Ta praktyka znana jest na świecie od wielu lat. Coraz większą popularnością cieszy się również w naszym kraju. Firmowe podróże są gwarancją niezapomnianych wrażeń i doznań, których trudno doświadczyć na co dzień.

Incentive travel, to w dosłownym tłumaczeniu turystyka biznesowa. Polega na organizowaniu wyjazdów w celach motywacyjnych. Jest to świetny sposób na nagrodzenie kadry pracowniczej za rzetelne i efektywne wykonywanie powierzonych obowiązków ale dotyczy również kontrahentów oraz klientów, których zaangażowanie warto docenić. Wyjazdy incentive opłacane są w pełni przez pracodawców. Odbywają się w bardzo atrakcyjnej formie, a co za tym idzie – zupełnie odbiegają od standardowych wyjazdów integracyjnych. Podróże motywacyjne w głównej mierze determinują sukcesy działalności, jak również sprzyjają osiąganiu wyznaczonych przez nią celów.

zagraniczna podróż

W jakim celu organizuje się wyjazdy incentive travel?

Wyjazdy incentive travel są chętnie organizowane przez polskich przedsiębiorców. Mają one na celu uhonorowanie zaangażowania i wysiłku, jaki pracownicy wkładają w osiągane przez działalność sukcesy. Jednocześnie są bardzo dobrym motywatorem do dalszej pracy.

Wyjazd motywacyjny to także doskonała okazja na budowanie przyjaznej atmosfery w firmie, dzięki której można efektywnie i wydajnie pracować. Nie sposób pominąć faktu, iż za sprawą incentive travel pracownicy umacniają więzi z samym organizatorem. Uczestnicząc w tego typu wycieczkach, zespół może nieustannie poszerzać kompetencję i zdobywać wiedzę.

Spędzając czas w nowym, intrygującym miejscu, w głowach pracowników z pewnością zrodzi się wiele pomysłów biznesowych, które w najbliższym czasie będzie można wdrożyć w życie. Dzięki temu zespół jeszcze bardziej utożsami się z firmą, poczuje się doceniony i zauważony, co niewątpliwie przekłada się na wzrost produktywności. Wyjazdy incentive travel organizuje się również po to, by odpocząć od codziennego życia i obowiązków pracowniczych. Dla uczestników z pewnością będą ogromnym przeżyciem, które zapamiętają na długie lata.

Wyjazdy integracyjne a incentive travel – różnice

Wyjazd firmowy incentive travel to nie to samo, co zwykła wycieczka integracyjna. Ekskluzywna forma turystyki biznesowej kierowana jest do konkretnej grupy docelowej. W swoim założeniu powinna być nagrodą dla najlepszych pracowników. Poprzez zaplanowanie wyjazdu motywacyjnego wyraża się podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w pracę.

Jedną z najważniejszych cech incentive travel jest indywidualnie opracowany program, uwzględniający zainteresowania pracowników. Najchętniej wybieranym kierunkiem podróży są odległe, egzotyczne kraje, jak również lasy tropikalne, rejony górskie czy wyludnione wyspy. Nie sposób pominąć luksusowych atrakcji, jak np. nurkowanie, skoki spadochronowe, spotkania ze sławnymi osobami i wiele innych. Wyjazd incentive travel zwykle trwa od 3 do 7 dni. Pobyt organizowany jest w wysokiej klasy hotelu. Oprócz samego zwiedzania istotne znaczenie ma realizacja celów biznesowych, a także pogłębianie relacji.

Wycieczka integracyjna od incentive travel różni się przede wszystkim tym, że jest skierowana do wszystkich chętnych pracowników. Celem wyjazdu bywają najczęściej miejscowości o wysokich walorach estetycznych i turystycznych – zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wyjazd integracyjny trwa też zdecydowanie krócej, bo od 1 do 3 dni. Uczestnicy mają możliwość skorzystania ze standardowych atrakcji typu: zwiedzanie zabytków, odwiedzanie renomowanych restauracji, czy spotkania z lokalnymi przewodnikami. Standard hoteli wybieranych na pobyt jest raczej średni.

atrakcje dla zwiedzających

Wyjazdy motywacyjne – korzyści

Wyjazdy firmowe przynoszą wymierne korzyści dla firmy. Ich głównym celem jest integracja zespołu, która przekłada się na większą efektywność pracowników. Kadra pracownicza, której wysiłki zostają zauważone i nagrodzone, staje się o wiele bardziej zmotywowana do pracy. W dużym stopniu determinuje to sukces przedsiębiorstwa. Już sama informacja o możliwości uczestnictwa w zagranicznej podróży sprawia, iż podwładni efektywniej wykonują pracę – po prostu chcą dać z siebie wszystko.

Pracodawca, który decyduje się zorganizować wyjazd motywacyjny niejako uodparnia się na konkurencję. Docenieni i nagrodzeni pracownicy z całą pewnością nie będą myśleć o zmianie stanowiska. Ponadto dzięki zagranicznym wyprawom zdobywają przydatną wiedzę, którą mogą wykorzystać do realizacji celów biznesowych. Wyjazd incentive travel to doskonały sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Uczestnicy takiej wyprawy bez cienia wątpliwości będą opowiadać o swojej przygodzie życia innym, co niewątpliwie wpłynie prestiż przedsiębiorstwa.

Planując wyjazd incentive travel warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji eventowej, jaką jest International Travel. Specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zagranicznych wycieczek motywacyjnych. Firma współpracuje z podróżnikami, kulturoznawcami, sportowcami i instruktorami. Umożliwia to opracowanie indywidualnej oferty, dopasowanej do potrzeb zespołu. Z pomocą agencji Incentive Travel, wyjazdy motywacyjne dla firm będą czystą radością i niezapomnianą przygodą.

Podsumowanie

Pojęcie turystyki motywacyjnej jest znane na całym świecie. Również i w naszym kraju coraz więcej pracodawców decyduje się na organizację incentive travel, w ramach podziękowania pracownikom za efektywne wykonywanie powierzonych obowiązków. Na wyjeździe incentive travel zespół ma szansę zintegrować się ze sobą, co niewątpliwie jest kluczem do sukcesu firmy. Turystyka biznesowa pozwala odkrywać nieznane dotąd miejsca. Liczne atrakcje dostarczą niesamowitych i niepowtarzalnych wrażeń.

5/5 - (20 votes)

Comments are closed.