grupa ludzi na imprezie firmowej

Jak zorganizować imprezę firmową – X porad

Organizacja imprez firmowych z każdym kolejnym rokiem staje się coraz popularniejsza. Wielu z nas jednak wciąż zastanawia się, czy aby na pewno warto wydawać pieniądze na tego typu przedsięwzięcia. Czy te obawy są słuszne? Absolutnie nie! Głównym celem imprez firmowych jest rozluźnienie atmosfery i zacieśnienie więzi między pracownikami, co przekłada się później na zwiększenie kreatywności i mobilizacji, a w rezultacie efektywności pracy. Dlaczego naszym zdaniem warto skorzystać z tego typu usług? Dlaczego agencja eventowa w trakcie organizacji wydarzenia jest dobrym pomysłem?

Firmowe imprezy integracyjne – dlaczego warto je organizować?

Impreza integracyjna może przybrać różną formę i tak naprawdę to od organizatora zależy, jakie korzyści przyniesie. Zaproszeni na wydarzenie pracownicy z pewnością odczytają to przede wszystkim jako gest dobrej woli i troski szefa, managera czy też kierownika działu, który postanowił wyjść z inicjatywą i podjął się zorganizowania wyjazdu lub spotkania. Impreza firmowa to także doskonała okazja do podziękowania swoim pracownikom za codzienny wysiłek, jaki wkładają w pracę. Wyjazdy integracyjne są więc formą prezentu, swego rodzaju nagrodą, dzięki której zespół czuje się doceniony i ważny, a to stawia organizatora w bardzo dobrym świetle i pokazuje, że zależy mu na dobru pracowników. 

Członkowie grupy na co dzień skupiają się na wykonywaniu obowiązków służbowych, przez co nie zawsze mają czas na to, aby lepiej poznać pozostałych pracowników, a czasami nawet w ogóle się nie znają. Czy tak powinno być? Może, ale nie musi, zwłaszcza że przyjacielskie relacje w pracy pozytywnie wpływają nie tylko na samopoczucie poszczególnych jednostek, ale także ich współpracę. Chyba nikt nie zaprzeczy, że zazwyczaj wolimy współpracować i przebywać w towarzystwie osób, z którymi coś nas łączy oraz z którymi czujemy się dobrze. Integracja zespołu poprzez gry, zabawy i różnego rodzaju atrakcje ma na celu właśnie nawiązanie relacji przyjacielskich w przyjemnej atmosferze. 

Spotkanie integracyjne to czas na to, aby rozluźnić się, zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach i zwyczajnie zabawić w gronie współpracowników. Organizując imprezę, należy zadbać o każdy szczegół, który dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Oryginalne atrakcje, zabawy scenariuszowe i sportowe konkurencje to sprawdzone i skuteczne sposoby na tzw. team building. Podczas wyjazdów integracyjnych warto budować w uczestnikach chęć doskonalenia się, motywować ich i otwierać na nowe możliwości poprzez wprowadzenie aktywności, które pobudzają zarówno ciało jak i umysł. Zdrowe współzawodnictwo to ważny element każdego sprawnie funkcjonującego zespołu!

poprawa relacji i team buildingu

Organizacja imprezy firmowej krok po kroku

Organizacja imprez firmowych w Warszawie to nie lada wyzwanie. Co prawda możliwości jest sporo – piknik na świeżym powietrzu, szkoła przetrwania, a może dyskoteka w stylu lat 70.? Bez względu na to jaki charakter eventu wybierzesz, prawidłowa organizacja wydarzenia jest podstawą, aby goście wyszli z niego z uśmiechem na twarzy. 

Jeśli chcesz zorganizować wyjątkowy event, który Twój zespół będzie wspominał latami, powinieneś dokładnie wszystko zaplanować. Poniżej 10 najważniejszych kroków, które pomogą Ci w organizacji imprezy firmowej. 

1. Styl imprezy

W okresie letnim dużą popularnością cieszą się pikniki firmowe organizowane w mieście lub poza miastem, gdzie można odetchnąć na łonie natury. To oczywiście tylko jedna z propozycji, poza tym mamy mnóstwo innych równie atrakcyjnych opcji. Event firmowy możesz zamienić w akcję na Dzikim Zachodzie, warsztaty kulinarne albo sportową olimpiadę z ciekawymi konkurencjami. Świetnym pomysłem jest też organizacja biesiady piwnej z grillem. Charakter wydarzenia to kluczowa kwestia i dopiero po jego określeniu, możemy planować dalej. 

2. Miejsce i czas 

Jeśli planujesz imprezę firmową na świeżym powietrzu, warto ustalić gdzie oraz jak dokładnie miałoby to wyglądać. Musisz też wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć anomalii pogodowych na kilka dni przed wydarzeniem, jeśli jednak planujesz całodniową wycieczkę w góry lub do lasu, lepiej od razu przygotuj także plan B i miejsce, w którym będzie można spędzić czas w razie deszczu. W przypadku imprezy typu bankiet, kolacja czy dyskoteka, sprawa jest nieco prostsza, ponieważ tego typu wydarzenia organizuje się zazwyczaj w zamkniętych lokalach.

zespół ludzi w lesie

3. Dojazd i miejsca parkingowe

Kolejna kwestia to dojazd. Jako organizator powinieneś zadbać o to, aby wszyscy uczestnicy imprezy mogli bez problemu dotrzeć na miejsce eventu. Dobrym pomysłem jest wynajęcie busa, zwłaszcza jeśli planujesz wyjazd integracyjny poza miasto oraz jeśli na imprezie dostępny będzie alkohol. Ponadto trzeba pomyśleć o osobach dojeżdżających własnymi samochodami – brak miejsc parkingowych może być problematyczny, wybierz więc miejsce, w którym tego problemu nie będzie. 

4. Nocleg

Wyjazd integracyjny to dużo większe przedsięwzięcie od kilkugodzinnego spotkania. Jeśli więc zdecydowałeś się zorganizować dla Twojej firmy kilkudniową integrację pracowników, nie zostawiaj na ich głowie kosztów noclegu! Członkowie zespołu z pewnością ucieszą się na fakt, że poza atrakcjami przewidzianymi w ramach wyjazdu, mają do dyspozycji pokoje w jakimś przytulnym ośrodku. Zmęczeni po całodniowej zabawie pracownicy chętnie skorzystają z opcji noclegu. 

5. Posiłki 

Na evencie firmowym nie może zabraknąć pysznego cateringu składającego się zarówno z dań ciepłych, jak i zimnych przekąsek. Jeśli chcesz pokazać, że ważny jest dla Ciebie komfort wszystkich uczestników, zorientuj się, czy w grupie są osoby niejedzące mięsa, produktów odzwierzęcych, glutenu czy laktozy. Dbałość o takie szczegóły sprawi, że uczestnicy będą czuli się zaopiekowani i ważni. 

6. Napoje

Podobnie rzecz ma się z napojami. Imprezy firmowe kojarzą się z luźną zabawą i przyjazną atmosferą, w czym zazwyczaj pomaga alkohol. Dowiedz się, co lubią pić pracownicy Twojej firmy, aby uniknąć niepotrzebnych zakupów. Pamiętaj także, że nie wszystkie osoby będą chciały pić trunki – weź pod uwagę również ich potrzeby i zadbaj o różnego rodzaju zimne napoje, kawę i herbatę.

grupa ludzi podczas nawiązywania relacji przyjacielskich

7. Muzyka

Każda impreza to muzyka, taniec i śpiew! Jeśli organizujesz imprezę tematyczną np. w stylu najsłynniejszych filmów historii kina, nie może zabraknąć ścieżek dźwiękowych z Grease, Titanica czy Pulp Fiction. Warto zadbać o dobre nagłośnienie i nielimitowany dostęp do jednego z serwisów muzycznych. Dobrym krokiem będzie też zorganizowanie sprzętu karaoke – najlepszy koncert życia gwarantowany!

8. Dress code

Odpowiedni strój, choć nie jest najważniejszy, sprawia, że czujemy się dopasowani do grupy i nie wyglądamy „inaczej”, dlatego warto poinformować zespół o charakterze spotkania. Wystawne przyjęcie w sali bankietowej różnić się będzie od grilla poza miastem, nie mówiąc już o imprezie tematycznej. Uczestnicy zabawy powinni wiedzieć więc, czy udają się na niezobowiązującą imprezę taneczną, czy wycieczkę do lasu, gdzie będą musieli się mierzyć z błotem, owadami i bujną roślinnością. 

9. Zabawy i atrakcje

Wyjazd integracyjny nie będzie ciekawy, jeśli nie zapewnisz swojemu zespołowi odpowiedniej dawki nowych doświadczeń i adrenaliny. W zależności od charakteru integracji możesz zorganizować różnego rodzaju zabawy i konkurencje aktywizujące uczestników. Świetnym pomysłem jest organizacja warsztatów np. z fotografii lub tworzenia biżuterii. Zadbaj ponadto o wypoczynek grupy i wybierz ośrodek, który zapewni dostęp do strefy wellness, SPA i siłowni. 

10. Szkolenia 

Ostatnim, zdecydowanie fakultatywnym, punktem planowania imprezy bądź też wyjazdu firmowego jest zorganizowanie szkoleń, podczas których pracownicy będą mieli możliwość dokształcenia się w zakresie swojej branży. Szkolenia można wpleść pomiędzy inne aktywności i atrakcje, aby jeszcze bardziej urozmaicić pobyt. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ich ilością, gdyż imprezy integracyjne są w pierwszej kolejności po to, aby budować przyjacielskie relacje między współpracownikami w luźnej atmosferze.

warsztaty ze sztuki

Imprezy firmowe, które na długo pozostają w pamięci uczestników!

Zaplanowanie niepowtarzalnego eventu integracyjnego to nie lada wyzwanie, które warto oddać w ręce profesjonalistów. Agencja eventowa International Event jest firmą świadczącą kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Realizujemy wszelkiego rodzaju eventy: od uroczystych bankietów po szalone imprezy tematyczne. Współpracując z nami, zorganizujesz niezapomnianą imprezę integracyjną i gwarantujemy, że uczestnicy wprost nie będą mogli doczekać się kolejnego wyjazdu! 

5/5 - (2 votes)

Comments are closed.