image3

Jubileusz firmy – jak go zorganizować? 5 pomysłów

Jubileusz firmy to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej organizacji. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo prosperuje 5, 10, 15 czy 30 lat, warto zorganizować przyjęcie, które będzie wyjątkowe i niezapomniane. Jubileusz firmowy to idealny moment na podziękowanie pracownikom oraz kontrahentom za zaangażowanie, lojalność i uczciwość. To także dobry czas na podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji. Sposobów na wspólne świętowanie jubileuszu firmy jest mnóstwo. W poniższym poradniku przedstawiamy 5 najlepszych pomysłów na udaną imprezę.

Dlaczego warto zorganizować jubileusz firmy?

Wiele osób zastanawia się, czy warto organizować jubileusz firmy? Niektórzy uważają, że jest to strata ciężko zarobionych pieniędzy, inni zaś, że to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Jak się okazuje, zaplanowanie imprezy z okazji jubileuszu firmy niesie za sobą mnóstwo korzyści. Dzięki niej możemy przypomnieć sobie o sukcesie, jaki odniosło nasze przedsiębiorstwo, a także o przełomowych decyzjach, które finalnie przełożyły się na powodzenie biznesu. Impreza jubileuszowa to także idealna pora na podziękowania dla pracowników oraz klientów za trud i zaangażowanie włożone w pracę.

Okrągłe rocznice obchodzone przez przedsiębiorstwo niewątpliwie motywują do dalszego działania. Impreza jubileuszowa stwarza doskonałe warunki do integracji pracowników z różnych szczebli hierarchicznych. Zatrudnieni mogą wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, co wpływa na wydajność całej organizacji. Udany jubileusz sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Co więcej, udokumentowana na blogu bądź w social mediach impreza zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów.

5 pomysłów na firmowy jubileusz

Uroczysty bankiet

Okrągły jubileusz firmy to bez dwóch zdań wielkie osiągnięcie i powód do dumy. Z tej okazji nierzadko urządzany jest elegancki bankiet. Tego typu impreza wcale nie musi odbywać się w dniu rozpoczęcia działalności. Możemy ją zaplanować na weekend bądź w sezonie urlopowym, kiedy to goście mają mnóstwo wolnego czasu.

Istnieje kilka rodzajów bankietu – angielski (w formie stojącej), zasiadany oraz amerykański. To, na jaki się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Niezależnie od typu bankietu należy zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną, dekorację oraz jedzenie. Dobrze, jeśli znajdą się też atrakcje dla gości, choć nie jest to obowiązkowe.

Organizując bankiet jubileuszowy należy znaleźć odpowiedni lokal. W tym przypadku należy kierować się charakterem przyjęcia oraz ilością zaproszonych gości. Bankiet najlepiej urządzić w stylowej i elegancko urządzonej sali pałacowej. Równie dobrym pomysłem jest urządzenie przyjęcia w plenerze, np. namiocie – oczywiście o ile pogoda będzie przystępna.

bankiet

Bal tematyczny

Rocznica firmy to bardzo ważne wydarzenie – zarówno dla założycieli, jak i pracowników oraz partnerów biznesowych. Dobrym pomysłem na świętowanie jubileuszu jest bal tematyczny. Polega on na tym, że wszystkie elementy imprezy – stroje, dekoracje, muzyka, jedzenie oraz drinki nawiązują do konkretnego motywu przewodniego.

Charakter przyjęcia warto dostosować do branży, w jakiej działa firma, a także zainteresowań pracowników. Możliwości jest naprawdę sporo. W przypadku, gdy w organizacji przeważają mężczyźni, można pokusić się o zorganizowanie balu w stylu Jamesa Bonda. Jeżeli w firmie panuje luźna atmosfera, warto pomyśleć o zaplanowaniu przyjęcia, na którym rządzą lata 80. czy 90.

Na organizację balu tematycznego najlepiej wybrać neutralną przestrzeń. Dzięki temu będziemy mogli umieścić dowolne dekoracje, bez obaw, że coś nie będzie ze sobą współgrało. Zaproszenia na przyjęcie z motywem przewodnim trzeba rozdać odpowiednio wcześniej – tak, aby goście mieli czas na znalezienie właściwych stylizacji.

impreza jubileuszowa

Impreza plenerowa

Impreza na świeżym powietrzu to świetna okazja do świętowania firmowego jubileuszu. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie pikniku w plenerze. W końcu nic tak nie integruje, jak wyśmienite jedzenie i mnóstwo atrakcji. Luźna atmosfera oraz komfort psychiczny sprawiają, że nawet najbardziej nieśmiały pracownik może się otworzyć i podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Chcąc w aktywny sposób spędzić okrągłe urodziny firmy równie dobrze można zaplanować wycieczkę terenową, np. quadami. Dużym zainteresowaniem cieszy się także survival. To doskonała opcja dla osób, które chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, a dodatkowo nabyć umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Pamiętajmy o tym, by impreza plenerowa z okazji jubileuszu firmy była jak najbardziej dostosowana do potrzeb oraz zainteresowań uczestników. Nie zapominajmy, że to właśnie oni tworzą organizację i dokładają wszelkich starań, aby ta mogła się rozwijać.

Organizacja jubileuszu firmy – na własną rękę czy z pomocą agencji eventowej?

Zorganizowanie udanego jubileuszu firmy to nie lada wyzwanie. Taki event wymaga pieczołotwitego przygotowania. Kluczową rolę odgrywa harmonogram imprezy. Powinien on zawierać część oficjalną (przemówienia, nagrody), a także atrakcje. Odpowiednio sporządzony harmonogram pozwoli uniknąć niepotrzebnego chaosu i dezorientacji.

Koniecznie trzeba pomyśleć, w jakiej formie ma odbyć się świętowanie. W przypadku, gdy chcemy urządzić bal, należy wynająć lokal. Natomiast jeśli chcemy spędzić firmowy jubileusz na wyjeździe, musimy załatwić wszelkie formalności z tym związane. Oczywiście nie możemy zapomnieć o cateringu oraz dekoracjach, które będą uzupełnieniem imprezy jubileuszowej.

Organizacja firmowego jubileuszu z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie eventowej, jaką jest International Event. Dla niej organizacja bankietów, gal i jubileuszy to codzienność. Specjaliści zajmują się: planowaniem, doradztwem w kwestii formy wydarzenia, doborem odpowiedniej lokalizacji, rozesłaniem zaproszeń, przygotowaniem dekoracji sali, menu, zabezpieczeniem infrastruktury, organizacją atrakcji oraz wieloma innymi aspektami, przekładającymi się na świetność wydarzenia. Ponadto International Event zadba o najwyższej jakości obsługę techniczną, nagłośnienie, oświetlenie oraz logistykę, co pozwoli uniknąć wielu błędów. Doświadczony zespół do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, angażując się w każdy etap jego realizacji.

jubileusz firmy

Podsumowanie

Każda prężnie działająca firma prędzej czy później będzie obchodzić swój jubileusz. Dobrze pomyśleć o zorganizowaniu imprezy, podczas której zostanie przybliżona historia przedsiębiorstwa, najważniejsze współprace i przełomowe decyzje, które finalnie zadecydowały o sukcesie organizacji. Jubileusz firmy można zaplanować na kilka sposobów. Świetnym pomysłem na uczczenie okrągłych urodzin działalności może okazać się elegancki bankiet, impreza tematyczna bądź pełen przygód wyjazd. Samodzielna organizacja imprezy to nie lada wyzwanie. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie, warto nawiązać współpracę z profesjonalną agencją eventową.

Oceń nas! 5/5 - (1 głosy)

Comments are closed.